piętrowy dom jednorodzinny w stylu nowoczesnej stodoły z elewacją z czerwonej cegły ręcznie formowanej, czarnym tynkiem i dachem pokrytym czerwoną płaską ceramiczną dachówką | projekt domu - Trihouse Architektura, architekt Krzysztof Gajda, Łódź

piętrowy dom jednorodzinny z czerwonej cegły w stylu nowoczesnej stodoły

21/17

inwestycja dom jednorodzinny 

lokalizacja powiat warszawski zachodni, gmina Stare Babice

liczba kondygnacji 2, w tym poddasze użytkowe mieszkalne

powierzchnia użytkowa 179m2

powierzchnia netto 232m2

powierzchnia zabudowy 182m2

technologia budowy ściany murowane z pustaków ceramicznych, stropy żelbetowe monolityczne, ławy fundamentowe żelbetowe

elewacja płytka z czerwonej cegły ceramicznej ręcznie formowanej na styropianie, tynk mineralny dekoracyjny

dach czerwona dachówka ceramiczna płaska

Miało być prosto, wręcz minimalistycznie. I miała być cegła. Założenia funkcjonalno-przestrzenne, zapisy planu miejscowego oraz sama działka uniemożliwiały jednak zbilansowanie powierzchni parteru oraz poddasza i zamknięcie wszystkiego w jednej zwartej bryle. Salon i garaż trzeba było nieco wysunąć aby utrzymać odpowiedni metraż i funkcjonalność pomieszczeń. Dlatego postanowiliśmy "uspokoić" elewacje. Ujednolicone otwory okienne i ten sam materiał na ścianach i dachu - ręcznie formowana czerwona ceramika, płytka z cegły i płaska dachówka karpiówka. Do tego czarny tynk z efektem miki podkreślający nieco strefę wejściową. Ten dom świetnie wpisuje się w okoliczną podwarszawską zabudowę.

W środku wygodny salon z jadalnią i nieco ukrytą kuchnią, gabinet a na poddaszu trzy sypialnie, garderoba, łazienka oraz pralnia. Centralną część domu stanowią reprezentatywne schody z dużym otwarciem w stropie i oknami kolankowymi powyżej. Dzięki temu światła nie brakuje ani w części dziennej ani w komunikacji na piętrze a salon i hol, mimo że są osobnymi pomieszczeniami na różnych kondygnacjach sprawiają wrażenie połączonych a całość wydaje większa i bardziej przestronna.

 

projekt domu | TRIHOUE Architektura Krzysztof Gajda | architekt Łódź | Wszelkie materiały (treści, teksty, ilustracje, zdjęcia itp.) przedstawione w obrębie domeny www.trihouse.pl objęte są prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (t.j. Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.