22/04

inwestycja dom jednorodzinny 

lokalizacja Zgierz

liczba kondygnacji 2, w tym poddasze mieszkalne

powierzchnia użytkowa 177m2

powierzchnia netto 208m2

powierzchnia zabudowy 145m2

technologia budowy ściany murowane z pustaków ceramicznych, stropy żelbetowe monolityczne, ławy fundamentowe żelbetowe

elewacja biały tynk silikatowy, czerwona płytka ceglana postarzana

dach biały panel płaski na rąbek stojący

nowoczesna stodoła z elewacją z czerwonej cegły postarzanej

Wysoka kuchnia w domu jednorodzinnym połączona z salonem i jadalnią

Prosta forma nie musi wcale być zła. Mimo, że dom cechuje się przede wszystkim praktycznością i funkcjonalnością i powstał z myślą o osobach, które cenią sobie prostotę i minimalizm, to o wyglądzie nie zapominamy. Zastosowane na dachu białe panele na rąbek stojący oraz biały tynk na elewacji poddasza stanowią doskonałe tło dla użytej z parterze czerwonej cegły. Biel, dzięki swej neutralnej i uniwersalnej barwie stanowi doskonałe tło dla użytej na parterze czerwonej cegły. Razem wszystko to tworzy spójną i harmonijną całość, nadaje charakteru i doskonale komponuje się z otoczeniem.

Funkcjonalnie, budynek spełnia najważniejsze potrzeby czteroosobowej rodziny. Jest tutaj salon połączony z jadalnią i kuchnią, trzy sypialnie, w tym jedna z garderobą, gabinet do pracy, pokój gościnny, dwie łazienki, spiżarnia i pralnia. Ale najważniejsza jest kuchnia - zlokalizowana centralnie, wysoka, stanowi serce tego domu. To dom dla prawdziwych miłośników kuchni i gotowania. I w przeciwieństwie do domów z tzw. wysokim salonem, w których z reguły oznacza to utratę możliwości lokalizowania sypialni na poddaszu od strony ogrodu, tutaj tego problemu nie ma. Kubatura poddasza została bardzo efektywnie wykorzystana, a wszystkie sypialnie oraz gabinet mają możliwość doświetlenia światłem naturalnym poprzez normalne okna. 

 

projekt domu w stylu nowoczesnej stodoły | TRIHOUE Architektura Krzysztof Gajda | architekt Łódź | Wszelkie materiały (treści, teksty, ilustracje, zdjęcia itp.) przedstawione w obrębie domeny www.trihouse.pl objęte są prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (t.j. Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.